Ogłoszenia duszpasterskie 15.09.2024

Dzisiaj rozpoczynamy XIV Tydzień Wychowania. To czas budzenia naszej odpowiedzialności za wychowanie dzieci i młodzieży zgodne z wyznawaną wiarą.

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • W środę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  • W piątek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja, prezbitera, Pawła i Towarzyszy.
  • W sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  • Codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.00, różaniec o godz. 17.30. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w środę na mszy porannej. Nowenna do Madonny z Szaflar także w środę po mszy wieczornej. Intencje powierzamy przez zapisanie. Spowiedź w dni powszednie kwadrans przed każdą mszą.
  • Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę w sobotę 21.09 o godzinie 5.00 z rynku.
  • Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek 20.09 o godz. 19.00.
  • Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii także w piątek 20.09 o godz. 18.45 w kościele.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą
  • Decyzją naszego biskupa ordynariusza w całej diecezji w niedzielę 22.09 będzie przeprowadzona zbiórka do puszek po każdej mszy na potrzeby duszpasterstwa młodzieży. Połowa zebranej kwoty jest przeznaczona dla potrzeb parafialnego duszpasterstwa czyli naszej młodzieży.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Krystynę Wróbel…