Ogłoszenia duszpasterskie 06.10.2024r.

27 NIEDZIELA  ZWYKŁA

• Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  • W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej.
  • W środę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W sobotę 12.10 o godzinie 12.00 zapraszamy na mszę dziękczynną w 75 lecie obecności w naszej parafii SS Najświętszego Imienia Jezus. Naszej modlitwie będzie przewodniczył Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.
  • Codziennie modlimy się różańcem, którą św. Jan Paweł II nazwał  „kontemplacją oblicza Jezusa w szkole Maryi” o 17.30, w Borze o 16.00. Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00 rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Madonny z Szaflar w środę po różańcu. Intencje powierzamy przez zapisanie. Chrzest Święty w I i III niedzielę.
  • W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki za dusze zmarłych. W wypominkach rocznych modlimy się każdą niedziele przed mszami o 7.00 i 9.00 a w jednorazowych przez cały listopad w Godzinie Miłosierdzia oraz na mszach.
  • Sołtys Szaflar informuje, że w dnu 09.10 (środa) będzie przyjmowana opłata za wywóz śmieci w remizie OSP w godz. 10.00 do 16.00.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako najprostszej formy refleksji nad wiarą. Jest dodatkowo miesięcznik „Miłujmy się” i Magazyn Gościa Niedzielnego.